Gdzie można znaleźć psychologa a gdzie nie? - zdrowe życie

gestalt kraków

W drugim przypadku grupa rozpoczyna i

Terapia grupowa polega na regularnych spotkaniach w określonym gronie osób. Nad procesem terapeutycznym grupy czuwa jeden lub więcej terapeutów. Grupa może być otwarta, lub zamknięta. W pierwszym przypadku, podczas trwania terapii

Gdzie można znaleźć psychologa a gdzie nie? - zdrowe życie gestalt kraków
mogą dołączyć do grupy nowe osoby. W drugim przypadku, grupa rozpoczyna i kończy swój proces w tym samym gronie osób. Psychoterapia taka otwiera na kontakt i może być bardzo pomocna osobom o dużym poziomie lęku, które doświadczają trudności we wchodzeniu w relacje z innymi ludźmi.


Dlatego też warto czasem skorzystać z

Problemy natury psychicznej są już obecnie powszechne i nie ma się czemu dziwić, biorąc pod uwagę fakt, w jak szalonych czasach żyjemy. Tempo życia i jego warunki niczego nam nie ułatwiają. Dlatego też warto czasem skorzystać z pomocy specjalisty - psychoterapia często potrafi zdziałać cuda. Jeśli jednak potrzebujemy czegoś więcej, to terapia grupowa może okazać się strzałem w dziesiątkę, gdyż będziemy mogli na własne oczy zobaczyć, iż inni ludzie mają podobne problemy, co pomoże naszej psychice.


proces grupyPsychoterapia indywidualna sprawia że najważniejsza staje

Czym różnią się terapia grupowa i indywidualna?
Ta pierwsza skupia się na relacjach pomiędzy uczestnikami grupy. W chwili pierwszego spotkania rusza tzw. proces grupy. Ma on swoją dynamikę i zależny jest od tego, z czym przychodzą poszczególne osoby oraz jakie emocje odzywają się w nich przy kontakcie z drugim człowiekiem. Psychoterapia indywidualna sprawia, że najważniejsza staje się relacja pomiędzy klientem a terapeutą. Dzięki temu klient może przyjrzeć się swoim schematom reagowania, uzdrowić traumy i ponownie zaufać.


Nie chodzi tu o zmęczenie fizyczne

W dzisiejszych czasach wszystko pędzie szybko do przodu, ludzie często gonią za pieniędzmi, dużo czasu spędzają w pracy i nie mają czasu na odpoczynek. Nie chodzi tu o zmęczenie fizyczne, ale głównie psychiczne. Coraz częściej słyszy się, że ludzie już coraz młodsi cierpią na różne choroby na tle psychicznym, zaburzenia lub często popadają w nałogi lub nie radzą sobie z jakimiś traumami i lękami. Często z pomocą takim osobom przychodzi psycholog. Po postawionej diagnozie może on zaproponować kilka rozwiązań w tym na przykład: psychoterapia lub terapia grupowa.